خانه / اخبار / کتاب فرهنگ توصیفی فلسفه تعلیم و تربیت تالیف دکتر محسن فرمهینی فراهانی دانشیار گروه علوم تربیتی دانشگاه شاهد منتشر شد.

کتاب فرهنگ توصیفی فلسفه تعلیم و تربیت تالیف دکتر محسن فرمهینی فراهانی دانشیار گروه علوم تربیتی دانشگاه شاهد منتشر شد.

۱- در تدوین اثر حاضر از ۴۴۰ منبع داخلی و خارجی اعم از فرهنگ ، کتاب های درسی ، فصلنامه های مرتبط داخلی و خارجی استفاده شده است و تا آن جا که امکان داشته است برای هر واژه فقط یک معادل فارسی ارائه گردیده است . لیکن در مواردی که یک واژه انگلیسی ، معانی گوناکونی داشته ، به خاطر لحاظ جامعیت واژگان سعی شده است معانی مختلف آن واژه در حوزه تعلیم و تربیت با ذکر شماره ۳، ۲، ۱ ، مشخص گردد.

۲- از ویژگی های دیگر این کتاب ، انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی بون آن است .بخش فارسی به انگلیسی به منظور تسهیل در دستیابی به اصطلاحات و واژه هاپیش بینی شده است .

۳- در انتهای توضیح هر واژه هر جا لازم بوده است نگارنده برای فهم بهتر مطالب ، کلماتی همچون “مقایسه کنید با “،”مترادف است با”،”رجوع کنید به”، آورده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن واژه می توانید به آن مراجعه کنید .

۴- در تنظیم فهرست منابع ، ترتیب الفبایی رعایت نشده است . نام منابع استفاده شده به منظور رعایت امانت ، در انتهای توضیح هر واژه یا اصطلاح به صورت«عدد» آورده شده است ، که در این صورت برای پی بردن به مشخصات کامل منبع باید به صفحات فهرست مراجعه کنید . مثلاً اگر در جلوی توضیح واژه ای عدد (۸۰) ذکر شده است . شما برای آگاهی از منبع مورد استفاده به شماره ۸۰ در فهرست رجوع خواهید کرد و درخواهید یافت که منبع ۸۰مربوط به کتاب ” باقری، خسرو (۱۳۸۶)، جایگاه فلسفه تعلیم و تربیت در میانه نظر و عمل؛ تأملی به واپسین چالش فلسفه های تحلیلی و قاره ای، فصلنامه نوآوری های آموزشی، شماره ۲۰، سال ششم ” میباشد.

درباره ی z_ghanbarpour@ymail.com

همچنین ببینید

فراخوان اولین همایش سالمندی در ایران (با رویکرد روانی – اجتماعی)

      اهداف همایش: 1-   گسترش دانش تخصصی در حوزه ی روانشناسی سالمندی 2-   افزایش دانش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *