خانه / اخبار / درمان خواب کودکان

درمان خواب کودکان

درمان خواب کودکان

درمان خواب کودک
درمان خواب کودکان

خوابیدن کودکان، علاوه بر برطرف کردن خستگی های روزانه، شرایط مناسبی را برای رشد کودک فراهم می کند. کودکان فعالیت روزانه بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند و در صورت عدم استراحت کافی، بسیار صدمه می بینند.

دانلود فیلم

 

برنامه زمانی منظم فعالیت و ساعت خواب برای کودکان داشته باشید:

این کارشناس‌ارشد روانشناسی در خصوص نحوه برخورد والدین با کودکان مبتلا به اختلال خواب گفت: لازم است والدین برنامه زمانی منظمی از نظر فعالیت، برنامه غذایی و ساعات خواب برای کودکان خود داشته‌ باشند و حتماً برنامه پیش از خواب را به صورت قصه خواندن، ساعت خواب و مکان خواب مشخص برای فرزند خود در نظر بگیرند. به این‌وسیله حتی با تقویت مثبت و پاداش‌دهی مناسب، می‌توانند الگوی خواب مناسبی را برای فرزندانشان ایجاد کنند.
برهان‌زاده با بیان این‌که اختلالاتی که در مرحله پیش‌دبستانی و سنین 4 تا 6 سالگی برای کودکان اتفاق می‌افتد بیشتر دیدن کابوس است، اظهار داشت: همان‌طورکه اشاره شد در خواب REM و بیشتر در اوایل صبح، بچه‌ها کابوس می‌بینند. یک‌بار دیدن کابوس به تنهایی مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما در صورتی‌که تعداد دیدن این کابوس‌ها زیاد شود، خواب را مختل می‌کند و باعث نداشتن خواب کافی، کسلی صبحگاهی، خواب‌آلودگی در تمام طول روز و در نتیجه تأثیر بر عملکرد تحصیلی و فعالیت‌های فیزیکی کودک شده و باید درمان صورت گیرد.

درباره ی Batoul Torki

همچنین ببینید

فراخوان اولین همایش سالمندی در ایران (با رویکرد روانی – اجتماعی)

      اهداف همایش: 1-   گسترش دانش تخصصی در حوزه ی روانشناسی سالمندی 2-   افزایش دانش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *